قیمت ظروف نقره قدیمی تبریز

قیمت ظروف نقره قدیمی تبریز

نقره جزو فلزات گرانبها و قیمتی است که با این وجود سالانه 1000 تن از نقره تولید شده در دنیا صرف ساختن انواع ظروفهای تزیینی نقره می شود ازاین رو یکی از پرکاربردترین مصرف نقره تولید ظروف نقره ایی می باشد در گذشته قاشق، چنگال و چاقو شناخته شده ترین، محصول نقره بود که استفاده از آن در بین افراد ثروتمند، اشراف زاده ها بیشتر رواج داشت اما امروزه ظروف نقره ایی در بازار داخلی و خارجی که از تنوع بالایی برخودار است استفاده می شود.

شما می توانید با مشاورین فروش با تجربه مجموعه آراد برندینگ ارتباط برقرار کنید و تمامی سوالات خود را در رابطه با خرید این محصول بپرسید و همچنین با مراجعه به سایت آراد برندینگ می توانبد اطلاعات مورد نیازتان را دریافت نمایید و با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.

قیمت ظروف نقره قدیمی تبریز

برای شما هم جالب است بدانید که خواص ظروف نقره دکوری چیست؟ که می توان به خواص ظروف نقره در ذیل اشاره نمود:

ظروف نقره، فاقد باکتری می باشد و شما می توانید با خیال راحت در آن غذای خود را میل نمایید، ماندگاری طولانی مدت غذا در این ظروف باعث شده تا طرفداران ویژه ایی داشته باشد، مصرف کردن مواد غذایی با ظروف نقره به بدن کمک می کند تا دمای بدن به مدت زیاد خنک بماند، جلوگیری از بیماری سرطان روده و درگذشته از نقره برای خنک نگه داشتن آب و نوشیدنیها استفاده می شد.

این فلز ارزشمند در مقابل خوردگی و فرسایش پایدار است و به اسم بهترین رسانای حرارتی و الکتریسیته شناخته شده است و خاصیت ضد میکروبی و باکتریایی آن باعث گردیده تا در صنعت پزشکی بسیار کاربردی به حساب آید کاربرد و مصارف ظروف نقره دکوری، این محصول پس از فلز طلا در دنیا جزو گرانترین فلز شمرده می شود نرخ نقره در دنیا بسته به قوت اقتصادی آن کشور متفاوت است مصارف ظروف نقره در صنعت برای ظروف تزیینی مثل تابلوها، گلدانها، ظروف پذیرایی تولید سکه های تزیینی، ظروف دکوری و غیره استفاده می شود.

ظروف نقره تبریز

فلزاتی که در هنر قلم زنی تبریز برای ظروف استفاده‌ می کنند و در روی آن نقش برجسته ایجاد می کنند ظروفات فلزی مانند: طلا، مس، نقره و برنج بوده است که در زمان دیربازان از مس به دلیل نرمی و قابلیت شکل پذیری که دارد در این هنر استفاده می کردند.

هنر نقره کاری یا ظروف مسی در ایران طرفداران بسیاری را دارد که اشیاء و ظروف نقره کاری شده در شهرهای شیراز، قزوین، تبریز و اصفهان محبوبیت و شهرت زیادی را دارد که آنها به وفور این هنر را انجام می دهند.

نقره فلزی است که بیشترین مقدار آن از سنگهای معدن استخراج می شود و مانند طلا و مس کاملا خالص در طبیعت وجود دارد.

قیمت ظروف نقره قدیمی تبریز

قابلیت چکش خواری و ورقه شدن در نقره بسیار زیاد است و علاوه بر این نقره دارای خاصیتهای بسیاری مانند میکروب کشی قوی است برای مثال وقتی داخل ظروف نقره تبریز آب بریزیم به هیچ وجه و هیچ زمانی کثیف نمی شود و همچنین بدون میکروب می ماند که این موضوع به دلیل یونهای نقره است که در آب می باشد.

استفاده از ظروف طرح نقره و ظروف مسی الماس برای پذیرایی از جمله آثارات زیبای قلم زنی تبریز بوده است که با روش ساخت آن آشنا می شویم.

بعد از عیار کردن نقره با مس برای ساخت اشیاء و ظروف نقره، نقره ذوب شده را داخل ریچه می ریزند، قالب ریچه به شکل صفحه آهنی که یکی از این صفحه های آهنی دو زه در اطراف آن وجود دارد، دو صفحه را به هم سفت کرده و شکافی که در بالای آن وجود دارد نقره ذوب شده را می ریزند تا آن به صورت شمش درآید و سپس این شمش را با استفاده از دستگاه نور که دو غلتک سنگین است به ضخامتهای مورد نیاز در می آوردند.

ظروف نقره دکوری قدیمی

ظروف نقره دکوری در قدیم با روش قلم زنی سنتی بصورت دستی انجام می شد و میزان خالصی نقره در ظروف دکوری قدیمی بیشتر از مدلهای تولیدی امروزی است ظروف نقره دکوری قدیمی همیشه دارای طرفداران خود است و هیچگاه این ظروف ارزش اصلی خود را از دست نمی دهند ظروف نقره قدیمی به دلیل ارزش زیادی که دارند فقط توسط افراد خاص و متمدنی ارزش هنر را می فهمند خریداری می شود.

تولید ظروف نقره دکوری و میوه خوری مسی دارای مراحل بسیار زیادی می باشد مثل ذوب نمودن نقره خام، ریختگی، خم کردن، عیار کردن، قلم زنی و غیره که همه آنها دارای مراحل کلی تری دیگری می باشند شاید با خود بگویید آیا واقعا ظروف نقره دکوری قدیمی با ارزش هستند؟ در پاسخ به سوال شما می گوییم بله چرا که ظروف نقره دکوری دستی قدیمی نسبت به نوع امروزی بسیار با ارزش اند و مشاهده شده که بعضی از این ظروفهای نقره دکوری قدیمی در موزه های معروف کشور نگه داری می شوند.

قیمت ظروف نقره قدیمی تبریز

نقره ها در اصل از ترکیب عناصرهای شیمیایی مختلفی تشکیل می شوند که بسیار این مواد انعطاف پذیر هستند، دارای استحکام و مقاومت زیادی می باشند به همین خاطر ظروف نقره قدیمی مانند دیگر لوازم تزئینی منزل می توانند کارایی داشته باشند و قدیمی بودن این محصول چیزی از کیفیت و ارزش آن کم نخواهد کرد.

امروزه، قطعات الکترونیکی یکی از وسایلی است که بیشترین میزان استفاده از نقره را به خود اختصاص داده است ظروف مسی الماس تراش و ظروف نقره دکوری اصل دارای یکسری عدد درج شده است که سازندگان آن برای شناسایی اصل با نوع تقلبی آن را بر روی محصول خود حک می نمایند در گاهی مواقع برای خواندن اعداد درج شده نیاز به بزرگنمایی کردن می باشد روشهای مختلفی برای تست کردن نوع اصل با تقلبی وجود دارد مثل: تست کردن با آهنربا، تست کردن با قطعات یخ، اگر در این روش تست، یخ به سرعت آب شود یعنی ظروف نقره شما اصلی است.

 50 بازدید

امتیاز بدهید

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه